Om oss i bilder
Fotoalbum
Statements
Om oss Nyheter & Aktualiteter Dokument & Yttranden Länkar Kontakta oss
BALTIC-LINK ASSOCIATION
Initiativet till en Baltic-Link korridor togs 1998 i ett projekt med namnet SEBTrans som genomfördes inom EU-programmet Interreg II C. Partners i projektet var representanter från olika organisationer i Sverige,  Danmark, Polen, Litauen och Ryssland. Projektet syftade till att studera och kartlägga situationen för handel, transporter och infrastruktur i sydöstra Östersjön och de berörda länderna i den här delen av världen.
Läs mer
SEBTRANS & SEBTRANS-LINK
Besök webbplatserna för projekten SEBTRANS och SEBTRANS-LINK där du kan hitta utförlig information om projektens syfte och mål samt resultat. Webbplatserna är på engelska.
Besök webbplatsen
KONTAKTA OSS
Baltic-Link Ass.
Kommunled.förv.
371 83 Karlskrona
Tel. 0455-30 30 27
Fax. 0455-30 30 30
info@baltic-link.se
Fler uppgifter

KONTAKTA OSS

Välkommen att kontakta oss med dina frågor och funderingar eller om du vill ha mer information om föreningen och dess verksamhet.

Kansli:
Baltic-Link Association
kommunledningsförvaltningen
371 83  Karlskrona

Besök: Bredgatan 18

Kontaktperson:
Tore Almlöf

Tel. 0455-30 30 27
Fax. 0455-30 30 30
Mail. info@baltic-link.se

KONTAKTPERSONER

ÅC Karlskrona

371 50 Karlskrona
www.ackarlskrona.se

Magnus Hagström
info@ackarlskrona.se
Alvesta kommun

342 80 Alvesta
www.alvesta.se

Ingegerd Andersson
ingegerd.andersson@kommun.alvesta.se
Borås kommun

501 80 Borås
www.boras.se

Peter Skoglund
peter.skoglund@boras.se
Emmaboda kommun

361 21 Emmaboda
www.emmaboda.se

Leif Bjälkenborn
leif.bjalkenborn@emmaboda.se
Gislaveds kommun

332 80 Gislaved
www.gislaved.se

Maria Hultin
maria.hultin@gislaved.se
Gnosjö kommun

335 80 Gnosjö
www.gnosjo.se

Stefan Larsson
stefan.larsson@gnosjo.se
Karlshamns Hamn

374 21 Karlshamn
www.karlshamnshamn.se

Björn Nilsson
bjorn.nilsson@karlshamnshamn.se
Karlskrona kommun/Hamn

371 83 Karlskrona
www.karlskrona.se

Tore Almlöf
tore.almlof@karlskrona.se
Kalmar kommun

391 26 Kalmar
www.kalmar.se

Roland Karlsson
roland.karlsson@kalmar.se
Lessebo kommun

360 50 Lessebo
www.lessebo.se

Inga-Britt Andersson
inga-britt.andersson@kommun.lessebo.se
Nybro kommun

382 80 Nybro
www.nybro.se

Lars Carlsson
lars.carlsson@nybro.se
Ronneby kommun

372 80 Ronneby
www.ronneby.se

Anna-Karin Sonesson
anna-karin.sonesson@ronneby.se
Svenljunga kommun

512 80 Svenljunga
www.svenljunga.se

Göran Nilsson
goran.nilsson@svenljunga.se
Sävsjö kommun

576 80 Sävsjö
www.savsjo.se

Bo Widestadh
bo.widestadh@savsjo.se
Tingsryds kommun

362 22 Tingsryd
www.tingsryd.se

Jörgen Larsson
jorgen.larsson@tingsryd.se
Tranemo kommun

514 80 Tranemo
www.tranemo.se

Arne Willhammar
arne.willhammar@forum.tranemo.se
Värnamo kommun

331 83 Värnamo
www.varnamo.se

Lars Nilsson
lars.nilsson@varnamo.se
Växjö kommun

351 12 Växjö
www.vaxjo.se

Per-Olof Löfberg
per-olof.lofberg@kommun.vaxjo.se
Regionförbundet södra Småland

351 96 Växjö
www.rfss.se

Per-Olof Löfberg
per-olof.lofberg@rfss.se
Västra Götalandsregionen

405 23 Göteborg
www.vgregion.se

Rolf Thor
rolf.thor@vgregion.se
Regionförbundet i Jönköpings län

551 14 Jönköping
www.regionjonkoping.se

Emil Hesse
emil.hesse@regionjonkoping.se
Regionförbundet i Kalmar län

391 27 Kalmar
www.kalmar.regionforbund.se

Helena Ervenius
helena.ervenius@kalmar.regionforbund.se
Region Blekinge

371 32 Karlskrona
www.regionblekinge.se

Hans Håkansson
hans.hakansson@regionblekinge.se
ALWEX AB

352 46 Växjö
www.alwex.se

Pär Aspengren
par.aspengren@alwex.se
Om oss  :   Nyheter & Aktualiteter  :   Dokument & Yttranden  :   Länkar  :   Kontakta oss  :  


Copyright © 2007-2010 Baltic-Link Association. All Rights Reserved.